Máréfalván is egyeztetések történtek
Újabb egyeztetésre került sor Máréfalván annak érdekében, hogy Máréfalva is a Hargita-hegység Közösségi Fejlesztési Társulás tagjává váljon.
Számos fejlesztésre került sor az elmúlt időszakban a községben, amelyek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy Máréfalva egy közkedvelt célponttá váljon a Hargita-hegység és környékére látogatók számára.
A taggá válás által a soron következő fejlesztésekbe fog bekapcsolódni a társulás. A zonális rendezési tervek elkészítésére lesz fektetve a legnagyobb hangsúly, de a jövőben minden olyan fejlesztésben partner lesz, amely a község és ezáltal a megye fejlődését szolgálja.
A facebookon megjelent bejegyzést az alábbi linkre kattintva megtekinthetik.
Székelyvarság is érdekelt a Hargita hegység küröl történő fejlesztésekben
Megtettük az első lépéseket annak érdekében, hogy Székelyvarság tagja legyen a Hargita-hegység Közösségi Fejlesztési Társulásnak.
Ennek érdekében megbeszélésre került sor a Szekelyvarsági polgármesteri hivatalban, ahol Tamás Ernő Polgármester úrral közösen egyetértettünk abban, hogy a társuláshoz való csatlakozásnak számos pozitív hozadéka lesz a település számára.
Székelyvarság egy fejlődő és természeti értékekben bővelkedő település valamint egyik fő célpont a Hargita-hegység és környékére látogatók számára, ezért a fejlesztési társulás fontosnak tartja, hogy részese legyen és segítse a település valamint környezetének fejlődését.
A facebookon megjelent bejegyzést az alábbi linkre kattintva megtekinthetik.
Folytattuk a megkezdett egyeztetéseket a Vargyas völgyét érintő fejlesztésekről
A mai nap a terepi bejárással, felméréssel folytatódott Tikosi László Polgármester koordonálásával.
A turisták által sűrűn látogatott Vargyas völgyében, a mai napig nincsen vezetékes villany, ami biztosítaná a völgyben lévő nyaralók és egyéb létesítmények számára az áramot.
A Hargita Megye Tanácsa keretén belül működő, Hargita-hegység Közösségi Fejlesztési Társulás, a Homoródalmási polgármesteri hivatallal közösen kívánja megvalósítani a 132A megyei besorolású de 20 évre az almási polgármesteri hivatal ügykezelésébe tartozó útszakasz és közvetlen környékének a zonális rendezési tervét (PUZ), ezáltal lehetővé tenni a villany átvezetését a Vargyas völgyébe.
A kérdéses útszakasz a falú végétől az Almási barlang felé valamint felfele a Vargyas völgyén a Lövétei határig tartó 7 kilométer hosszú részt foglalja magába.
A facebookon megjelent bejegyzést az alábbi linkre kattintva megtekinthetik.
Parajdi egyeztetések folytatódtak
Fontos hogy a páratlan természeti értékekben bővelkedő Parajd község továbbra is egy fejlődő és turistabarát község legyen.
Ennek érdekében szükséges, hogy továbbra is fejlesztések legyenek a térségben, úgy az ott lakók számára, mint a turizmus fejlődése érdekében.
Több fejlesztési projekt kapcsán fog együtt működni a Hargita-hegység Közösségi Fejlesztési Társulás a parajdi polgármesteri hivatallal, viszont mind közül a legfontosabb, hogy Parajd és környékén lehessen zonális rendezési terveket (PUZ) készíteni, mivel a további fejlesztések miatt, nagyon fontos a meglétük.
A facebookon megjelent bejegyzést az alábbi linkre kattintva megtekinthetik.
Gyergyóalfalu és Gyergyócsomafalva mint ADI Hargita hegység tag
Megtörténtek a fejlesztési egyeztetések a Hargita-hegység Közösségi Fejlesztési Társulás, két Gyergyó térségi tagjával: Gyergyóalfaluval és Gyergyócsomafalvával. Az egyeztetés alkalmával, mindkét település esetében átbeszélődöt, hogy milyen fejlesztési tevékenységekre van szükség, a települések vonzáskörzetében. Ugyanakkor leszögeződött az is, hogy mindkét helyen szükség lenne zonális rendezési tervek (PUZ) elkészítésére.
Gyergyóalfalu térségben a villanyhálózat bővítése céljából lenne szükség zonális rendezési terv (PUZ) elkeszítésére.
Gyergyócsomafalva térségében nagy szükség lenne a Székelyvarságot és Csomafalvát összekötő erdei út szomszédságában lévő területek és a Kis-somlyó nevű rész zonális rendezési terveinek(PUZ) elkészítésére.
Ugyanakkor a Polgármester Úr javaslatára behatároltunk egy helyet a „Kőzúgó” nevezetű erdős részen, ahol megépíthető egy lombkorona sétány, aminek megtervezése szerepel, a Fejlesztési Társulás ez évi megvalósításra váró programjai között.
A facebookon megjelent bejegyzést az alábbi linkre kattintva megtekinthetik.
Parajd is érdekelt
Hargita-hegység Közösségi Fejlesztési Társulás a mai napon Parajdon vett részt újabb egyeztetésen ahol a Fejlesztési Társulás és az önkormányzat közös fejlesztési terveit vitattuk meg.A polgármesteri hivatal nagy hangsúlyt fektet a Parajd, mind üdülő terület vonzáskörzetéhez tartozó területek, zonális rendezési terveinek (PUZ) elkészítésére.Az ADI Hargita-hegység ebben kíván segítségére lenni az önkormányzatnak. Ennek érdekében július 26-án újabb megbeszélésre fog sor kerülni, a Hargita Megye Tanácsánál, ahol a megyei tanács urbanisztikai szakembereivel közösen fogjuk megkeresni a szükséges megoldásokat a témában.
A facebookon megjelent bejegyzést az alábbi linkre kattintva megtekinthetik.
Csíkmadarason is egyeztettünk
Madarason folytatódott a fejlesztési tervek egyeztetése, Péter Dávid polgámester úrral.
A Hargita-hegység Közösségi Fejlesztési Társulás fontosnak tartja az ide vonatkozó fejlesztések és a zonális rendezési tervek PUZ kivitelezését, ugyanis együtt szeretnénk fejleszteni a Madarasi-hargitán elhelyezkedő „Nagygödör” térséget amely jó környezeti adottságaival számos turisztikai fejlesztési lehetőséget kínál. Össze szeretnénk kötni a Madarasi Hargita csúcsát Csíkmadarassal egy jól kiépített úttal amely lehetővé tenné ebből az irányból történő akadálymentes megközelítését is a csúcson található sípálya rendszernek.
A facebookon megjelent bejegyzést az alábbi linkre kattintva megtekinthetik.
Célkeresztben a páratlan szépségű Vargyas -szoros
Ezen alkalommal Homoródalmás községben találkoztunk, hogy átbeszéljük az ide vonatkozó fejlesztési terveket.
Tikosi László Polgármester úr javaslatára partnerek fogunk lenni a Vargyas-szorosban haladó 132A megyei út szomszédságában található területek zonális rendezési tervének (PUZ) elkészítésében. Ezen az útvonalon járható be a Vargyas-szoros festői környezete és innen közelíthető meg az Almási-barlang is.
Ottjártunkkor szembesültünk azzal a ténnyel, hogy a homoródalmási lakosok mindennapi életét megkeserítik a folyamatos medve támadások és már tarthatatlan a helyzet. A Hargita-hegység Közösségi Fejlesztési Társulás a közelmúltban rendezett egy műhelybeszélgetést, Hargita Megye Tanácsával közösen medve témában és továbbra is prioritásként kezeli a témát, mivelhogy a Hargita-hegység és környékén található megye szinten, a legsűrűbb medvepopuláció és ezért a medve által okozott károk is értelemszerűen kiemelkednek a Fejlesztési Társulás hatáskörébe is tartozó területeken. A jelenlegi medve helyzet/probléma, ahogyan Borboly Csaba Hargita Megye Tanácsának elnöke több alkalommal is elmondta, több mint aggasztó és ha a probléma továbbra sem fog megfelelően kezelődni akkor a problémák csak szaporodnak és a turizmus fejlődésének rovására is mehet.
A facebookon megjelent bejegyzést az alábbi linkre kattintva megtekinthetik.
Megbeszélés Szentegyházán
Fejlesszük együtt a Madarasi Hargitát ez volt a fő témája a megbeszélésnek amelyre Szentegyháza önkormányzatánál került sor.
A Fejlesztési Társulás prioritásként tekint a Madarasi Hargita fejlesztésére, ezért ezen a találkozón a Madarasi Hargitát érintő jövőbeli fejlesztéseket beszéltük meg, nagy hangsúlyt fordítva az övezeti rendezési tervekre (PUZ).
Lőrincz Csaba polgármester kitért arra, hogy szükséges lenne egy megvalósíthatósági tanulmány elkészítése amelyről a fejlesztési társulás fog gondoskodni. A találkozón sor került a társulás a 2022 -es évre előtervezett programjainak átbeszélésére is, ahol különös hangsúlyt kapott a Hargita-hegység digitális térképének elkészítése amely nagy segítséget fog jelenteni a Hargita-hegység és környékére látogatók számára, elősegítve ezzel a Hargita-hegységet érintő turizmus fejlődését.
A facebookon megjelent bejegyzést az alábbi linkre kattintva megtekinthetik.
Madéfalván kezdtük az egyeztetéseket
Madéfalván egyeztettünk a további fejlesztési tervekről és az ide vonatkozó zonális rendezési tervekről (PUZ).
A Hargita-hegység Közösségi Fejlesztési Társulás továbbra is részt szeretne vállalni Madéfalva és környékének fejlesztésében.
A község vezetője Szentes Csaba elmondta, hogy ezután is partner fog lenni minden olyan programban, tervben, és támogat minden olyan elképzelést, amely a község fejlődését szolgálja.
A facebookon megjelent bejegyzést az alábbi linkre kattintva megtekinthetik.
FEJLESZTÉSI STRATÉGIA ÉS TERÜLETRENDEZÉSI SZABÁLYOZÁSOK- HARMADIK FÁZIS
Írott anyag:
HELYI URBANISZTIKAI SZABÁLYOZÁS
Rajzok:
I. SZINTÉZIS, ÁTTEKINTÉS
Fel vannak tűntetve a területhatárok, védett területek, utak, túraútvonalak, sípályák, védett területek, hegyi menedékek, erdészházak, vadászházak.
A. HARGITAFÜRDŐ
B. HOMORÓDFÜRDŐ
F. VASLÁB – SZENTTAMÁS – TUSNÁD
H. SÖVÉNYES
I. SÍPÁLYÁK
J. SÍPÁLYÁK – KITETTSÉGEK, LEJTŐK
N. VÍZ ÉS SZENNYVÍZHÁLÓZATOK – SZENTIMREI BÜDÖSFŰRDŐ
Kronológia 2011 – 2021
2009
- A Hargita-hegység turisztikai kiaknázásának lehetősége, sőt egyenesen szükségszerűsége még 2009-ben felmerült. Ettől kezdve előbb szórványosan, kisebb számú résztvevővel, majd egyre rendszeresebben, és egyre nagyobb érdeklődésnek örvendve fórumok szerveződtek. Itt az ügy érdekében tenni akaró önkormányzatok, vállalkozók és magánszemélyek előbb a problémák felleltározásával foglalkoztak, a későbbiekben pedig megoldásokat próbáltak keresni azokra. Így született meg az intézményesített összefogás szükségszerűsége, ami a Hargita Hegység Fejlesztéséért Egyesületben öltött testet. Ennek bejegyzésére 2011 őszén került sor.
- Az egyesület célja a fenntartható fejlődés elősegítése a Hargita-hegység területén, ugyanakkor a térség jellemzőit kihasználva a turizmus révén is jobb életszínvonalat teremtsen.
2011
- 05.11. – Csíkrákos polgármesteri hivatala a 8387/11.05.2011 átiratban megosztotta javaslatait Hargita megye tanácsával az akkoriban még Hargita Hegység turisztikai övezetként tárgyalt tervvel kapcsolatosan.
- 09.09. – Kápolnás polgármesteri hivatala a 17351/09.09.2011 átiratban megosztotta javaslatait Hargita megye tanácsával az Hargita Hegység övezeti rendezési tervének a megvalósításával kapcsolatosan.
- Fülöp Otília főépítész leállítja a Madarasi Hargitán az apró, pontszerű, szabályozási tervekkel nem alátámasztott beruházási szándékokat, és indítványozza a három adminisztrációra kiterjedő, épített és építhető terület szabályozási tervének (PUZ) elkészítését. Kisebb léptékben, de hasonló problémákkal szembesül a két-két adminisztrációra kiterjedő Hargitafürdő, Homoródfürdő és Szentimrei Büdösfürdő esetében is.
2012
- 04.04. – aláíródott a 7922/20.04.2012 – es szolgáltatási szerződés Hargita Megye Tanács és a Vallum Kft. között
- 04.25. – a Vallum KFT a 8292/25.04.2012, kérte Hargita Megye Tanácsát, hogy biztosítson információkat annak érdekében, hogy összeállíthassa a PUZ – HH dokumentációját
- 05.07. – a 9034/07.05.2012 – es jegyzőkönyv alapján Hargita Megye Tanácsa átadta a Vallum KFT – nek az információkat annak érdekében, hogy összeállíthassa a PUZ – HH dokumentációját
- 05.22. – a 10220/07.05.2012 a Vallum KFT kéri Hargita Megye Tanácsát, hogy indítsák el a környezetvédelmi hatástanulmány közbeszerzési procedúráját a PUZ – HH projekt keretén belül mivel több Natura 2000 övezetet is érint
- 05.24. – a Vallum KFT a 10492/24.05.2012 – es átíratban mellékelt egy kérdőívet amit a HMT kellett kiküldenie az érintett polgármesteri hivataloknak.
- 05.30. – a 10770/30.05.2012 – es átiratban kéri a Környezetvédelmi Ügynökséget a környezetvédelmi adatok megosztására annak érdekében, hogy összeállíthassa a PUZ – HH dokumentációját
- június-július, Hubert Ramskogler ausztriai sípálya tervező tanulmánya a hargitai sípályák fejleszthetőségéről
- 07.19. – Munkamegbeszélés PUZ – HH első szakaszának befejezése és a Megalapozó tanulmányok bemutatása – jelenlegi állapotok feltérképezése, előtanulmányok
A Hargita-hegység rendezési tervének első szakaszát ismertették július 19-én a csíkszeredai megyeházán. A mintegy nyolcvan résztvevő – az érintett települések polgármesterei, közbirtokossági vezetők, szakemberek, turizmusban érdekelt vállalkozók– az elkészült háttértanulmányokat és elemzéseket hallgathatta meg a Hargita-hegység jelenlegi helyzetéről, a terv készítőinek előadásában.
„Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke elmondta, a megyei önkormányzat csakis az egységes övezeti rendezési terv megalkotásában tud segíteni. Maga a fejlesztés a helyi önkormányzatok, a tulajdonosok és a vállalkozók együttműködésével történhet meg. A rendezési tervet valamennyi érintett településnek magáévá kell tennie, és irányadónak kell tekintenie” – jelentette ki az önkormányzat vezetője.
Hargita Megye Tanácsa számára a rendezési terv biztosítaná azt a jogi keretet, amellyel megállíthatók lennének a térség turisztikai vonzerejét csökkentő tevékenységek. A terv által ellenőrzés alá vonhatók a fejlesztések, és a későbbiekben minden befektetés – a rendezési terv előírásaira és szabályaira alapozva – az összehangolt fejlődést biztosítaná a térségben.”A sajtóhírről itt olvashatnak: http://hargitamegye.ro/hargita-hegyseg/hirek/bemutattak-a-hargita-hegyseg-rendezesi-tervenek-elso-szakaszat.html
- 08.28. – megegyezés születik arról, hogy a Máréfalvi patak-ra külön készüljön el egy területrendezési terv
- 08.31. – Munkamegbeszélés PUZ – HH – Hargitafüdői turisztikai és infrastrukturális fejlesztések témakörben
- 09.06. – Munkamegbeszélés PUZ – HH – Konzultáció – Szentimrei Büdösfürdő.
- 09.11. – Munkamegbeszélés PUZ – HH – Konzultáció – hidrogeológiai, ökológiai témában egyeztetés
- 09.11. – Munkamegbeszélés PUZ – HH – Konzultáció sport, szabadidős tevékenységek témában
- 09.11. – Munkamegbeszélés PUZ – HH – Konzultáció Hargitafürdő
- 09.18. – Munkamegbeszélés PUZ – HH – Konzultáció Madéfalvi fejlesztések
- 09.18. – Munkamegbeszélés PUZ – HH – Konzultáció Homoródfürdő témában
- 09.18. – Munkamegbeszélés PUZ – HH – Konzultáció infrastruktúra fejlesztések témában
- 10.24. – Hargita Megye Tanácsa a 20438/24.10.2012 – es átiratban kéri a PUZ – HH érintett polgármestereket, hogy véleményezzék a II. –ik tervezési javaslat fázisát.
- 10.25. – megtörtént a PUZ-HH II.-ik fázisának a bemutatása, terület- rendezési javaslatok, szabályozó
- 10.31. – Vasláb község polgármesteri hivatala a 20438/31.10.2012 – átíratban véleményezte a PUZ-HH II.-ik fázisát. Eldől, hogy Marosfő településhez kapcsolódóan, csak Szenttamás adminisztratív területén lesz fejlesztés, a meglevő sípálya területén.
- 10.31. – Kápolnás község polgármesteri hivatala véleményezte a PUZ-HH II.-ik fázisát. 1. Kabinos felvonó Nagymihály – Benedek Lukács területe között. 2. Kabinos felvonó Nagymihály és Nagysugó között. 3. Nagysugói erdei út végére olyan zónát megjelölni ami lehetővé tesz kiszolgáló épületek építését. Ám nem ez a prioritás, hanem a Vargyas völgy – Madarasi Hargita felvonó.
- 11.06. – Csíkszereda polgármesteri hivatala a 20438/06.11.2012 – átíratban véleményezte a PUZ-HH II.-ik fázisát. 3 megjegyzéssel ahol különböző hiányosságokat jelölnek meg.
- 11.11. – Csíkszentkirály polgármesteri hivatala a 20438/31.10.2012 – átíratban véleményezte a PUZ-HH II.-ik fázisát. Ahol megjegyezte : 1. A bel-telek határok Csíkszentkirály község csatolt javaslata szerint legyenek megjelölve. 2. Egy olyan övezet megjelölése ahova lehetséges lesz építeni egy menedék házat.
- 11.20. – a Vallum KFT a 22478/20.11.2012 átíratban átadta Hargita Megye Tanácsának a PUZ – HH III. – ik fázis dokumentumait, írott és elektronikus formában.
- 12.13. – Városi és területrendezési műszaki bizottság jóváhagyása (Aviz nr. 29 din 13.12.2012)
2013
- 01.21. – munkamegbeszélés – a Dr. Medgyesy Jenő Miniszterelnöki Főtanácsadó és Szabó Bence Magyar Olimpiai Bizottság Sportigazgató küldöttségével a Csicsói Hargitán kiépíthető magaslati olimpiai felkészítő központról A sajtóhír itt olvasható:
http://hargitamegye.ro/hargita-hegyseg/hirek/sportkomplexumot-terveznek-a-csicsoi-hargitara.html
https://www.youtube.com/watch?v=-Kf_I_rchVc&ab_channel=csikitvonline
- 02.06. – munkamegbeszélés – a meglevő sípályák helyzete és fejlesztési lehetőségei, illetve újonnan kiépíthető sípályák lehetőségei témában
- 03.12. – tanulmányi út Rozsnyón és Cheile Grădiștei-en
- 03.14 – munkamegbeszélés – a Madarasi Hargita közművesítése témában
- 07.12. – megbeszélés és helyszíni szemle Hargitafürdőn, Csicsói Hargita platón, Madarasi Hargitán a Nemzeti sportközpontok elnökével és alelnökével, téma a magashelyi olimpiai felkészülési központ
- 08.19 – a Vallum informálta a Megyei Tanácsot, hogy leadta jóváhagyásra a dokumentációt a Nemzeti Útügyhöz
- 09.12-15 – tanulmányi út Hubert Ramskogler szakember meghívására Ausztriai és Magyarországi síközpontokba: Semmering, Salzstiegl, Kleinkirchheim, Turracher, Kreischberg-Murau, Mátraszentistván. Résztvevők: Ferencz Csaba, MáthéLehel, Korodi Szabolcs, Demeter László
- 09.26 – Kulturális Minisztérium jóváhagyása (Aviz nr. 610/Z/2013 – privind Planul urbanistic zonal M-tii Harghita / Obiectivul: Siturile arheologice Băile Homorod)
- 11.13 – munkamegbeszélés a Csíkmadaras turisztikai fejlesztése programja témában
- 11.27 – munkamegbeszélés – PUZ – HH környezetvédelem témában
- 11.28 – Vallum elküldte a környezetvédelmi jóváhagyással kapcsolatos gyűlés jegyzőkönyvét, ahol a környezetvédelem különböző kiegészítéseket kért
- 12.09 – Vallum a környezetvédelemnek leadta a kért kiegészítéseket
- 12.17 – a környezetvédelem újabb kiegészítéseket kért (Urbanisztikai Bizonylat, törvények előírásainak megfelelően)
2014
- Tanulmányi út a Nemzeti Sportközpontoknál, látogatás magyarországi olimpiai központoknál (Dunavarsány, Tata), és más sportlétesítményeknél, beruházásoknál (Hajós Alfréd uszoda, Puskás stadion, Tüskecsarnok, Felcsút).
- Megbeszélés a Közti ZRT vezető tervezőivel: Skardelli György, Tima Zoltán (Puskás Aréna)
- 01.21 – munkamegbeszélés – Szentegyháza észrevételei a PUZ-HH témában
- 02.24 – Hargita Megye Tanácsa kibocsájtotta a 14/13.02.2020 Településrendezi bizonylatot a Hargita Hegység övezeti rendezési tervéhez
- 05.06 – Romtelecom S.A. jóváhagyása ( AVIZ FAVORABIL Nr.înreg. 119/06.05.2014)
- 06.03 – munkamegbeszélés – PUZ-HH vízüggyel való egyeztetések
- 06.30 – a Vallum egy jegyzőkönyvet küldött amiben közölte, hogy a dokumentációt átadta lakossági konzultáció céljából az érintett önkormányzatoknak
- 08.18. – Harviz S.A. jóváhagyása (Aviz nr. î 2312/2014)
- 08.29. – a Vallum kiegészítette a rajzolt dokumentációt Kápolnás és Szentegyháza kérései alapján
- 09.29. – Megyei útügy jóváhagyása (Aviz favorabil la P.U.Z. nr.20045 din 24.2014)
- 10.31. – Regionális út és híd-kezelő igazgatóság jóváhagyása (CNAIR -593/2014.11.24)
- 11.04 – “Transgaz” SA jóváhagyása (Aviz Favorabil Nr.î 39124/973/04.11.2014)
2015
- 01.21 – munkamegbeszélés PUZ-HH – Homoródfürdő témában
- 03.13 – Seszták Miklós látogatása, Hargita Hegység PUZ bemutatása
- 04.02 – munkamegbeszélés PUZ-HH – vízügyi témakörben
- 04.15 – a Vallum leadja vízügyes jóváhagyásra a dokumentációt
- 04.21. – munkamegbeszélés – PUZ-HH erdőalapból való kivétel témakörben
- 06.25. – munkamegbeszélés – Madarasi Hargita turisztikai fejlesztése, fennálló problémák témában.
- 04.28. – Kiss Antalminiszteri biztos látogatása, Hargita Hegység PUZ bemutatása
- 07.10 – kiegészítette a letett dokumentációt a területek méreteivel
- 09.03 – a Vízügy kibocsátotta a rendezési tervre a jóváhagyását (Aviz Favorabil nr.104/03.09.2015)
- 09.21 – munkamegbeszélés – Madarasi Hargita turisztikai fejlesztése, fennálló problémák témában
2016
- 05.24. – a Környezetvédelem tudatja, hogy a tovább lépés érdekében kötelező informálni a lakosságot a közösségi médiában a terv behatárolásával kapcsolatban
- 2016 – ban Lakossági konzultáció a harmadik fázissal kapcsolatban, kifüggesztések, újsághirdetések
- 06.14. – a Környezetvédelem meghozza a behatárolási döntést (Decizia de încadrare Nr. 36/14.06.2016)
- 06. 14. – a Környezetvédelem közli, hogy szükséges egy környezetvédelmi hatástanulmány, egy munkacsoport létrehozása, a környezetvédelmi procedúra folytatódik, ha a terv véglegesítődik és elkészül a környezetvédelmi jelentés, amely a környezetvédelmi hatástanulmány következtetései alapján készül
2017
- 02.13 – Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség elnökének látogatása, Hargita Hegység PUZ bemutatása
- áprilisban elkészült Hargitafürdő –Madarasi Hargita sírégió megvalósításának célszerűségi tanulmánya
- 06.14. – Kápolnás Közbirtokossága átiratot küldött, hogy csak azokat a területeket foglalják bele a rendezési tervbe, amelyek eddig is turisztikai célból voltak hasznosítva
- 06.30 – a Környezetvédelem közli, hogy a környezetvédelmi hatástanulmánynak nem felel meg technikai, tudományos és procedurális szempontból sem, kéri a munkacsoport összehívását ennek megbeszélése miatt
- 07.20. – a Vallum KFT, Hargita Megye Tanácsa rendelkezésére bocsátotta a frissített illetve javított dokumentációt a PUZ – HH – ra.
- 08.11 – a Megyei Tanács összehívta a munkacsoportot, a környezetvédelmi hatástanulmányban levő átláthatatlan dolgok megvitatására
2018
- 04.24 – a Környezetvédelemi Ügynökség kérte a Vallum KFT-t, hogy készítse el a terv 2018-as változatát, kiegészítve a környezetvédelmi hatástanulmány következtetéseivel, ez alapján készítik el a környezetvédelmi jelentést
- 04.26 – a Vallum májusi határidőt kért a dokumentáció leadására
2019
- 01.07 – Vallum KFT Hargita Megye Tanácsa tudomására hozt a PUZ-HH kiegészített/javított dokumentációját a Madarasi Hargita hegycsúccsal kapcsolatosan (814/16.01.2019 sz. dokumentum)
- 03.29 – Vallum KFT Hargita Megye Tanácsa rendelkezésére bocsájtja a PUZ-HH kiegészített/javított dokumentációját (6862/29.03.2019 sz. dokumentum)
- 05.17 – Vallum KFT Hargita Megye Tanácsa rendelkezésére bocsájtja a PUZ-HH kiegészített/javított dokumentációját (11221/17.05.2019 sz. dokumentum)
- 05.28 – Hargita Megye Tanácsa jelezte a Vallum KFT –nek, hogy a 2019.05.17-én leadott dokumentáció nem felel meg a környezetvédelmi ügynökség kéréseinek (Ad11221/22.05.2019 sz. dokumentum)
- 06.21 – Vallum KFT Hargita Megye Tanácsa rendelkezésére bocsájtja a PUZ-HH kiegészített/javított dokumentációját (13912/21.06.2019 sz. dokumentum)
- 07.15 – környezetvédelmi ügynökség a 16771/22.07.2019-es átiratban kiegészítéseket kért a korábbi megbeszéléseknek megfelelően a Vallum KFT-től.
- 07.19 – a Vallum KFT a 16771/22.07.2019 es átiratban megnevezte a PUZ-HH , APM által kért kiegészítéseket véleményeztetésre.
- 08.06 – a környezetvédelmi ügynökség a 18059/06.08.2019 es átiratban jelezte az észrevételeit a Vallum KFT 103/19.07.2019 es átiratban felvázolt dokumentáció változásaival kapcsolatosan
- 09.04 – Vallum KFT Hargita Megye Tanácsa rendelkezésére bocsájtja a PUZ-HH kiegészített/javított dokumentációját (20106/05.09.2019 sz. dokumentum)
- 09.04 – Hargita Megye Tanácsa előterjeszti a környezetvédelmi ügynökség számára engedélyeztetés céljából a PUZ-HH kiegészített/javított dokumentációját (20958/16.09.2019 sz. dokumentum)
- 09.18 – Vallum KFT informálja Hargita Megye Tanácsát a PUZ-HH dokumentációjában észlelt problémákkal kapcsolatosan (21278/19.09.2019 sz. dokumentum)
- 10.22 – Munkamegbeszélés a PUZ-HH aktuális dokumentációjával kapcsolatosan
- 10.31 – a környezetvédelmi ügynökség a 25356/31.10.2019 es átiratban jelezte a HMT, TOPMED Proiect KFT és a Vallum KFT felé, hogy a PUZ-HH dokumentációja nem felel meg pontokban a környezetvédelmi hatástanulmányban szereplő adatokkal stb.
- 12.20 – Vallum KFT informálja Hargita Megye Tanácsát a 2019.10.22 – es munkamegbeszélés alkalmával elhangzott két fontosabb témában újabb egyeztetés szükséges: 1. Szennyvízhálózat módozatok 2. Madarasi Hargita Csúcsa (113/07.01.2020 sz. dokumentum)
2020
- 2020 január folyamán az érintett önkormányzatok (Tusnád, Csíkszentkirály, Csíkcsicsó, Madéfalva, Rákos, Kápolnásfalu, Lövéte, Szentegyháza, Homoródalmás) felkeresése, az új észrevételek, javaslatok, meglátásokkal kapcsolatban
- 01.15 – Vallum KFT előterjeszti javaslatát Hargita Megye Tanácsának a 2020.01.16 – os munkamegbeszélésre Madarasi Hargita csúcs és szennyvíz témában módosításokkal kapcsolatosan (246/1/16.01.2020 sz. dokumentum)
- 01.16 – munkamegbeszélés Madarasi Hargita csúcs és szennyvíz témába. A találkozóval kapcsolatos sajtóhírt itt olvashatják: https://www.borbolycsaba.ro/a-madarasi-hargita-csucsanak-terrendezese-es-a-szennyvizelvezetes-a-legfontosabbak-a-hargita-hegyseg-rendezeseben/
- 01.31 – Vallum KFT előterjeszti javaslatát Hargita Megye Tanácsának a 2020.01.16 – os munkamegbeszélés alkalmával Madarasi Hargita csúcs és szennyvíz témában módosításokkal kapcsolatosan (2199/31.01.2020 sz. dokumentum)
- 2020 február folyamán az érintett önkormányzatok (Vasláb,Gyergyóújfalu, Karcfalva, Csíkdánfalva, Csíkszenttamás) felkeresése, az új észrevételek, javaslatok, meglátásokkal kapcsolatban
- 02.10 – az ANANP véleményezi PUZ-HH dokumentáció módosítási javaslatát a Vallum KFT-nek, Madarasi Hargita hegycsúcs témában (3736/19.02.2020 sz. dokumentum)
- 02.20 – Vallum KFT előterjeszti javaslatát Hargita Megye Tanácsának a 2020.02.20 – os munkamegbeszélésre Büdösfürdő témában módosításokkal kapcsolatosan (3924/20.02.2020 sz. dokumentum)
- 02.20 – munkamegbeszélés Büdösfürdő témában
- 02.24 – Hargita Megye Tanácsa kibocsájtotta a 14/13.02.2020 Településrendezi bizonylatot a Hargita Hegység övezeti rendezési tervéhez
- 03.06 – Vallum KFT előterjeszti javaslatát Hargita Megye Tanácsának a 2020.01.16 – os munkamegbeszélés alkalmával elhangzott módosításokkal kapcsolatosan (5270/09.03.2020 sz. dokumentum)
- 05.21 – a környezetvédelmi ügynökség módosítási javaslatot kér a Vallum KFT PUZ-HH dokumentációval kapcsolatosan annak érdekében, hogy összhangba kerüljön a környezetvédelmi hatástanulmánnyal (10897/25.05.2020 sz. dokumentum)
- 06.03 – az ANANP a PUZ-HH dokumentáció módosítását javasolja a Vallum KFT-nek, annak érdekében, hogy összhangba kerüljön a környezetvédelmi hatástanulmánnyal . 11673/03.06.2020
- 06.22 – A Madarasi Hargita hegycsúcs ZOOM gyűlés Madarasi hegycsúcs körüli Mária-út illetve turista ösvények felújításával kapcsolatosan.
- 2020 júliusában lekértük az ívóvíz befogás helyszíneit az érintett önkormányzatoktól
- 09.14 – Vallum KFT előterjeszti javaslatát Hargita Megye Tanácsának a 2020.01.1-i munkamegbeszélés alkalmával elhangzott módosításokkal kapcsolatosan. 21258/2020
- 09.30 – az ANANP véleményezi a Vallum KFT PUZ-HH módosítási javaslatait. 28026/24.11.2020
- 10.05 – a OLT Vízügy véleményezi a Vallum KFT PUZ-HH módosítási javaslatait. 4551/02.10.2020.
- 10.05 – a Harviz RT véleményezi a Vallum KFT PUZ-HH módosítási javaslatait. 2207/05.10.2020.
- 10.13 – elindult a közbeszerzési procedúra a Madarasi Hargita szennyvízhálózatának a megvalósíthatósági tanulmányának az elkészítésére (SCN1076805/13.10.2020)
- 10.19 – az környezetvédelmi ügynökség véleményezi a Vallum KFT PUZ-HH módosítási javaslatait. 28028/24.11.2020
- 11.18 – munkamegbeszélés PUZ-HH témában HMT+Vallum
- 12.17 – aláírták a szerződést a Madarasi Hargita szennyvízhálózatának a megvalósíthatósági tanulmányának tervezőjével. További információk: https://www.facebook.com/borbolycsaba/videos/%EF%B8%8F-a-madarasi-hargita-fejleszt%C3%A9s%C3%A9nek-egyik-kulcseleme-a-szennyv%C3%ADzh%C3%A1l%C3%B3zat-ki%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9s/759130181365747/
2021
- 01.13 – a egyeztetés Resitzabánya Polgármesteri Hivatal Uniós Projektek részlegével az erdőalapból kivétellel kapcsolatosan
- 01.22 sor került egy konzultációra/egyeztetésre a Kápolnási Közbirtokosság vezető tanácsával illetve elnökével a Nagymihály – Vargyas völgyét összekötő kabinos felvonóval kapcsolatos témában
- 01.27 – a PUZ-HH felcsík érintett polgármestereivel sor került egy megbeszélésre/egyeztetésre
- 01.29 – a PUZ-HH Csíki medence érintett polgármestereivel sor került egy megbeszélésre/egyeztetésre, jelen volt Kelemen Hunor Miniszterelnök helyettes is.
- 02.02 – a PUZ-HH Udvarhely zóna érintett polgármestereivel sor került egy megbeszélésre/egyeztetésre
- 02.05 – a egyeztetés Csíksomlyói közbirtokosság elnökével a Tolvajos tetőn tervezett beruházásokkal kapcsolatos témában
- 02.05 – a egyeztetés Mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium igazgatóság (DADR) helyi igazgatójával a PUZ-HH engedélyeztetése kapcsán felmerülő kérdésekkel kapcsolatosan
- 02.12 – a Csíkcsicsó önkormányzata és a Csíkcsicsói közbirtokosság, illetve a CED (Középeurópai Gazdaságfejlesztési Hálózat) által szervezett eseményen, Hargitafürdőn sor került a Hargita hegység övezeti rendezési terv és a Csíkcsicsó által elképzelt Ábel Harghita Resort bemutatására
- 03.02 – egyeztetetés Csíkszenttamás polgármesterével illetve a helyi közbirtokosság képviselőjével a téma a csíkszenttamási sípálya volt
- 04.08 – egyeztetés a Gyergyó térségi polgármesterekkel – Vasláb és Gyergyóújfalu – az őket érintő fejlesztésekről
- 04.26 – egyeztetés a Környezetvédelmi hatóság munkatársával az PUZ-HH engedélyeztetése kapcsán
2013 szeptember 26 – Kulturális Minisztérium jóváhagyása
2014 május 6 – Romtelecom S.A. jóváhagyása
2014 augusztus 18 – Harviz S.A. jóváhagyása
2014 szeptember 29 – Megyei útügy jóváhagyása
2014 október 31 – Regionális út és híd-kezelő igazgatóság jóváhagyása
2014 november 4 – “Transgaz” SA jóváhagyása
2015 Szeptember 3 – Vízügy jóváhagyása